0
Twój koszyk jest pusty.

ARTYŚCI / ARTISTS


25.09.2018

VOODOO - Heavymetal (PL)

VooDoo to polska grupa muzyczna wykonująca heavy metal. Powstała oficjalnie w lutym 1984 roku w Krakowie z inicjatywy Andrzeja Knapp i muzyków Adama Śliwy z grupy Misterium Dnia Ostatniego i Ryszarda Krupy z grupy Keys . Grupa w 1986 roku wystąpiła na pierwszej edycji festiwalu Metalmania w Katowicach. Wyróżnienie jakie wtedy otrzymali muzycy pozwoliło na realizacje debiutanckiego albumu pt. Heavy Metal VooDoo nagranego w Studio Polskiego Radia w Poznaniu 1986 roku. Płyta wydana przez Pronit w 1987 roku. Udział w festiwalach: Metalmania, Jarocin, Metal Meeting Rybnik, Metal Meeting Kraków, Międzynarodowy Festiwal Top Music. Finał przebojów TVP Dwójki (Wrocław-Hala Ludowa). Realizacja wideoclipów "Dzikie lustra" (TVP Katowice) i "Maszyn wrzask" (TVP Kraków). Trasa koncertowa po Czechosłowacji z zespołem Turbo. Utwory VooDoo z powodzeniem konkurowały z zachodnimi grupami na liście Top Metal 20. Grupa została rozwiązana w 1990 roku. W 2008 roku muzycy postanowili reaktywować zespół.

29.06.2018

2LATE - Rock (PL)


2LATE to grupa rockowa założona w Warszawie przez lidera i wokalistę Artura Krystka i gitarzystę Roberta Szenfelda. Grupa swym brzmieniem nawiązuje do klasycznego rocka lat 70 tych i 80 tych równocześnie nadając swojemu brzmieniu świeżości i oryginalności poprzez nowoczesne aranżacje .Do największych sukcesów grupy należy zaliczyć bez wątpienia 3krotne tournee po Chinach w roku 2009, 2012 i 2014 oraz Macedonii w 2012 roku. Występowali także na festiwalach a także w słynnym londyńskim klubie O2. Ich utwór zatytułowany CATCH THE WAVE gościł na play liście nowojorskiej rozgłośni radiowej CJC Radio, gdzie spotkał się z niezwykle pozytywnym odbiorem słuchaczy. Grupa 2LATE ma na koncie dwie EP-ki : “I DON’T MIND” oraz "EASY" oraz krążek "ARTIFICIAL BRAIN". W chwili obecnej trwają prace nad nowym albumem.

FEVER
FEVER
18.06.2018

FEVER ( PL) - Rock

Istnieją od niedawna, ale już zdążyli między innymi pojawić się na Cieszanów Rock Festival czy zgarnąć I miejsce na Wojewódzkim Przeglądzie Piosenki Angielskiej,doceniła ich też Zimowa Giełda Piosenki i udało im się zabłysnąć w Stacji Super POLSAT. Dzielili scenę m.in. z Anną Wyszkoni, Big Cyc, Romantykami Lekkich Obyczajów czy Bajmem etc.. Grali na dużych imprezach, takich jak juwenalia czy dni miast,udowadniając,że pomimo niedługiego stażu mają wiele do powiedzenia a duże sceny im niestraszne.W roku 2018 zagrali m.in. na Juwenaliach rzeszowskich pokonując liczną konkurecje w konkursie kapel. Mocną stroną zespołu FEVER jest melodyjny wokal Patryka Młynarskiego,rozbudowane partie instrumentalne i własne oryginalne brzmienie wpisujące się w najlepszą klasyczną szkołę rocka w połączeniu z nowoczesnym spojrzeniem na gatunek dziś. Grupa FEVER w pażdzierniku 2018 roku wydała singiel zatytułowany "Obey" zapowiadający debiutancki album, który ukaże się wiosna 2019 roku. Singiel jest promowany w mediach w tym w takich rozgłośniach radiowych jak m.in RDC, Afera, Praga, Wnet etc. a także recenzowany m.in. przez branżowe portale takie jak ROCKAREA , Muzykoholicy czy Metal Mundus. Promocja singla obejmuje także inne kraje za pośrednictwem holenderskiego Big Bad Wolf Records. Dodać należy, że w Teraz Rock dziennikarz Paweł Brzykcy nazwał zespół FEVER  "Duża nadzieją polskiego Rocka "

22.03.2018

STREFA 50 (PL)- SOUTERN Rock

STREFA 50 - SOUTERN AMERICAN ROCK - charyzmatyczny głos lidera połączony z charakterystyczną dla stylu zespołu mieszankę nieśmiertelnego rock&rolla, bluesa ,country i folku z pod znaku Creedence Clearwater Revival. Jeśli ktoś zna klimaty z słynnego kinowego hitu “The Blues Brothers” ten wie o co chodzi - Panowie ze Strefy 50 “ mają misję od Boga” i nie zawahają się jej użyć na koncertach. Ich żywioł to duże sceny plenerowe na których sprawdzają się najlepiej, ale także nie zawiodą na eventach i scenach klubowych czy motorowych zlotach, których zagrali setki. Grali m.in na najsłynniejszym w Polsce Festiwalu Piknik Country w Mrągowie,ale także w Hard Rock Cafe, na zlotach w typie Master Truck, na dużej scenie WOŚP przed Pałacem Kultury czy w Hali Arena także na słynnych deskach Doliny Charlotty. Ich dewiza to“ Pieniądze są ważne, ale nie najważniejsze !!! Dla nas najważniejsza jest muzyka – ona nie podlega negocjacjom! O reszcie możemy dyskutować – nawet o pieniądzach, choć niechętnie bo jesteśmy dżentelmenami . . .” Agencja M-ART chętnie zrobi to za nich - zapraszamy do współpracy

22.03.2018

Jacek Raganowicz - gitara ( PL)

Jak większość mojego pokolenia na początku fascynowałem się muzyka The Beatles. Z tego okresu wyniosłem zamiłowanie do melodyki. Później przyszedł okres wielkich zmian w muzyce rockowej i słuchałem głównie Yes, wczesnych Genesis, Pink Floyd.Równocześnie zacząłem odkrywać jazz z jego głębią rytmiczną, improwizacją, nieuchwytnym swingowaniem i atmosferą. Nauka w szkole i na studiach muzycznych otworzyła mnie na muzykę klasyczną. Te wszystkie kierunki mieszały się we mnie i kształtowały moje podejście do muzyki. Z czasem ciężar zainteresowań wyraźnie przechylał się w kierunku jazzu, ale nigdy nie zapomniałem i nie wyrzuciłem z siebie pozostałych gatunków. Nadszedł okres na odkrywanie twórczości takich muzyków jak: Miles Davis, Herbie Hancock, Chick Corea, Pat Metheny, B.B. King, Muddy Waters, ale też Yellowjackets, GRP, Michael Brecker, Keith Jarrett czy Heitor Villa - Lobos.Najbardziej fascynowała mnie w nich niezwykła melodyka, rytm i unikalne, indywidualne brzmienie wyróżniające każdego z nich.Rozwój muzyki to ciągłe zmiany, dlatego też ciągle szukam nowych środków wyrazu, czegoś co jest osobiste i niepowtarzalne a jednocześnie naturalne. Dlatego po latach grania standardów poczułem, że jestem gotowy do realizacji własnego projektu i własnych kompozycji. Płyta Return to Myself jest rejestracją autorskiego etapu na mojej muzycznej drodze. Wyjątkowe emocje, które towarzyszyły nagraniu tej płyty inspirują mnie do dalszych kroków i kontynuowania rozwoju własnych kompozycji i projektu muzyki Jacek Raganowicz Quartet.

04.12.2017

SLECHTVALT - deathmetal, viking metal, black metal ( NL)

grupa wykonuje muzyke z pogranicza ekstremalnych gatunków takich jak Black Metal, Death Metal,Viking Metal oraz szeroko pojetej symfoniki. Powstali w roku 1999, jako jednoosobowy projekt Shamgara. Debiutancki album zatytułowany "Falconry" został wydany w 2000 r. i otrzymał bardzo dobre recenzje. W następnym roku Scheltvalt nagrał i wydał swój drugi album już jako pełnoprawny zespół zatytułowany "The War that Plagues the Lands" oraz split-album z Kekal ("Of Chaos and Warfare") w 2002 roku. W roku 2004 weszli ponownie do studia, aby zrealizować swoją trzecią odsłonę, którą był "At the Dawn of War" zrealizowany w 2005 roku wraz z dvd nagranym live w Hedon, Zwolle (NL) zatytułowanym "Upon the Fields of Battle".W kolejnych latach nastąpiły pewne zmiany w składzie kapeli i wrócili w 2010 roku z najnowszym dziełem "A Forlorn Throne" nagranym w Szwecji w Studio Mega pod okiem samego Johana Örnborga i zmiksowany oraz zmasterowany przez Jensa Bogrena na Fascination Street (obaj znani z pracy z Opeth i Amon Amarth). W 2015 roku Slechtvalk nagrał swój piąty studyjny album z Lasse Lammert w LSD-Studio w Niemczech. Muzycy Slechtvalt grali na najważniejszych festiwalach gatunku, jak m.in kultowy OCCULTFEST.

Jean Guichen guitar
Jean Guichen guitar
26.09.2017

JEAN - CHARLES GUICHEN ( FR) - folk/rock

to ​ ​wybitny ​ ​bretoński ​ ​ ​ ​gitarzysta. ​ ​Jego ​​ogromne ​ ​instrumentalne ​ ​mistrzostwo ​ ​pozwalamu ​ ​na ​ ​łączenie ​ pięknych ​ ​melodii ​ ​i ​ ​chwytliwych ​ ​riffów ​ ​w ​ ​stylu, ​ ​który ​ ​nie ​ ​jest ​ ​łatwy ​ do zaszuflatowania. Koncertował​ ​ z​ ​ takimi​ ​ artystami​ ​ jak​ ​ ​ Alan ​ ​Stivell, ​ ​Red ​ ​Cardell, ​ ​Tayfa ​ ,​ ​ a​ ​ także​ ​ z​ ​ zespołem​ ​ ​ ArRe ​ ​aouank ​ ,​ ​ wspaniałym​ ​ zespołem​ ​ fest-noz​ ​ z​ ​ lat​ ​ 90.,​ ​ a​ ​ następnie​ ​ kwartetem​ ​ i​ ​ duetem…

26.09.2017

MARTYR ( NL) - hard heavy

 Na początku swojej kariery w latach 1982 - 1987 zespół wydał dwie płyty do dziś uważane za kultowe na metalowej scenie: "For The Universe" (1985) i "Darkness At Time's Edge" (1986) w stylu klasycznego metalu. W tym czasie ich nagrania również pojawiły się na kompilacjach razem z takimi grupami jak Roadrunner czy Metal Blade a magazyn Aardschok ogłosił ich najlepszym nowym metalowym zespołem Holandii. Koncertowali wówczas w towarzystwie wielu międzynarodowych gwiazd i pojawili się w Sky Channel’s Monsters Of Rock. Wzorem wielu rockowych kapel także i Martyr rozpadł się w roku 1987 , aby jednak ponownie pojawić się na scenie w 2001 roku i m.in. zagrać na festiwalu Heavy Metal Maniacs. Cztery lata później powtórzyli prawie całą trasę z początków swojego istnienia czyli z roku 1982, zagrali wówczas m.in na Headbangers Open Air i Keep It True. Zaiskrzyło i zespół zaczął ponownie grać a także gościnnie wspierać inne legendy jak np.  Lizzy Borden podczas ich europejskiej trasy. W 2009 i 2010 roku MARTYR na europejskich scenach znakomicie wspierał występy Flotsam & Jetsam, Vicious Rumors, Jaguar czy Evergrey.W 2009 roku po prawie 25 latach od ostatniego został wydany pierwszy nowy album grupy Martyr.Właśnie wtedy nowa EPka "Fear" połączona została z reedycją ich klasycznego albumu z początku kariery "For The Universe" i wydana jako podwójny digipack zatytułowany "Fear The Universe" przez Rusty Cage Records (RCR0017). W latach 2010 i 2011 Martyr ponownie wszedł do studia i pomiędzy koncertami, pracował nad następcą "Feara".Całkowicie nowy album zatytułowany "Circle Of 8" został wydany przez Metal Blade Records w listopadzie 2011 roku na całym świecie i okazał się być znaczącym impulsem w odrodzeniu grupy. Łącznie z spektakularnymi obchodzami 30 lecia istnienia ( m.in z wielkim show w ich rodzinnym Utrecht - Tivoli) czy 30 leciem Dutch Steel sygnowanym przez Metal Blade: "Grupa wróciła silniejsza niż kiedykolwiek ..." W latach 2015/16 udowodnili, że wciąż mają bardzo dużo do powiedzenia i są nie do zatrzymania. Wzięli udział w wielu nowych krajowych i międzynarodowych trasach koncertowych, a także wydali nowy ciężki albumu "You Are Next" w Into The Limelight Records we współpracy z Pure Steel Promotions i Soulfood. Zespół ciężko pracując na trasach zdobywał nowa i coraz to większą publiczność. Szczególnie spodobali się w Japonii. Zaowocowało to specjalnym wydawnictwem w Edge Trax Records z pobytu w kraju kwitnącej wiśni. Począwszy od 2017 MARTYR kontynuuje promocję "You Are Next" i bierze udział w specjalnych projektach, takich jak ANA - Metal for Charity. Trasa trwa ...i wy Are Next !

26.09.2017

SALEM ( UK) - hard rock

Hull's hard rock, NWOBHM "legends" SalemRocking in the 1980s and reformed the same band in 2009 - with albums Forgotten Dreams (2013), Dark Days (2016) and the new Attrition (2018) - rocking across UK, Europe and Dubai!

08.10.2017

KRUK ( PL) hard rock

Kruk ma na swoim koncie wspólne występy z takimi gigantami rocka jak: Whitesnake, UFO, Thin Lizzy, Uriah Heep, Eric Burton, Artur Brown, Paul Rodgers, Alcatrazz, Saxon Oliver/Dowson. Jednak największym osiągnięciem w kwestii scenicznych wojaży zespołu są dwa wspólne koncerty u boku grupy Deep Purple, a także koncert przed Carlosem Santaną.

27.11.2017

HETMAN hard rock metal ( PL)

Hetman – polski zespół wykonujący muzykę z pogranicza hard rocka i heavy metalu[.Powstał w 1990 roku w Warszawie. Skład zespołu ulegał ciągłym zmianom na przestrzeni lat, jedynym stałym członkiem jest założyciel – gitarzysta i kompozytor Jarosław "Hetman" Hertmanowski.W kwietniu 1990 roku po nagraniu całości materiału (studio S-3 na J.P. Woronicza w Warszawie) na pierwszy studyjny album Do ciebie gnam, pochodzące z niego utwory „Do ciebie gnam”, „Tylko rock n' roll” i „Dylemat” dotarły na pierwsze miejsce listy przebojów radia "Solidarność". Jednocześnie utwór „Okręt widmo” trafił na II miejsce listy przebojów "Radia dla Ciebie".

open
open
29.09.2017

Budujemy listę / in the contruction

In the construction and we also gather interesting offers, we invite you to contact us ! W budowie i zbieramy też interesujące oferty. Zapraszamy do współpracy !