ARTYŚCI / ARTISTS


22.03.2018

STREFA 50 (PL)- American Rock

STREFA 50 - AMERICAN ROCK - charyzmatyczny głos lidera połączony z charakterystyczną dla stylu zespołu mieszankę nieśmiertelnego rock&rolla, bluesa ,country i folku z pod znaku Creedence Clearwater Revival. Jeśli ktoś zna klimaty z słynnego kinowego hitu “The Blues Brothers” ten wie o co chodzi - Panowie ze Strefy 50 “ mają misję od Boga” i nie zawahają się jej użyć na koncertach. Ich żywioł to duże sceny plenerowe na których sprawdzają się najlepiej, ale także nie zawiodą na eventach i scenach klubowych czy motorowych zlotach, których zagrali setki. Grali m.in na najsłynniejszym w Polsce Festiwalu Piwnik Country w Mrągowie,ale także w Hard Rock Cafe, na zlotach w typie Master Truck, na dużej scenie WOŚP przed Pałacem Kultury czy w Hali Arena także na słynnych deskach Doliny Charlotty. Ich dewiza to“ Pieniądze są ważne, ale nie najważniejsze !!! Dla nas najważniejsza jest muzyka – ona nie podlega negocjacjom! O reszcie możemy dyskutować – nawet o pieniądzach, choć niechętnie bo jesteśmy dżentelmenami . . .” Agencja M-ART chętnie zrobi to za nich - zapraszamy do współpracy

22.03.2018

Jacek Raganowicz - gitara ( PL)

Jak większość mojego pokolenia na początku fascynowałem się muzyka The Beatles. Z tego okresu wyniosłem zamiłowanie do melodyki. Później przyszedł okres wielkich zmian w muzyce rockowej i słuchałem głównie Yes, wczesnych Genesis, Pink Floyd.Równocześnie zacząłem odkrywać jazz z jego głębią rytmiczną, improwizacją, nieuchwytnym swingowaniem i atmosferą. Nauka w szkole i na studiach muzycznych otworzyła mnie na muzykę klasyczną. Te wszystkie kierunki mieszały się we mnie i kształtowały moje podejście do muzyki. Z czasem ciężar zainteresowań wyraźnie przechylał się w kierunku jazzu, ale nigdy nie zapomniałem i nie wyrzuciłem z siebie pozostałych gatunków. Nadszedł okres na odkrywanie twórczości takich muzyków jak: Miles Davis, Herbie Hancock, Chick Corea, Pat Metheny, B.B. King, Muddy Waters, ale też Yellowjackets, GRP, Michael Brecker, Keith Jarrett czy Heitor Villa - Lobos.Najbardziej fascynowała mnie w nich niezwykła melodyka, rytm i unikalne, indywidualne brzmienie wyróżniające każdego z nich.Rozwój muzyki to ciągłe zmiany, dlatego też ciągle szukam nowych środków wyrazu, czegoś co jest osobiste i niepowtarzalne a jednocześnie naturalne. Dlatego po latach grania standardów poczułem, że jestem gotowy do realizacji własnego projektu i własnych kompozycji. Płyta Return to Myself jest rejestracją autorskiego etapu na mojej muzycznej drodze. Wyjątkowe emocje, które towarzyszyły nagraniu tej płyty inspirują mnie do dalszych kroków i kontynuowania rozwoju własnych kompozycji i projektu muzyki Jacek Raganowicz Quartet.

04.12.2017

SLECHTVALT - deathmetal, viking metal, black metal ( NL)

grupa wykonuje muzyka z pogranicza ekstremalnych gatunków typu Black Metal, ale i Death Metal , Viking Metal oraz symfoniki.  Powstali w roku 1999 jako jednoosobowy projekt Shamgara. Debiutancki album Slechtvalk "Falconry" został wydany w 2000 roku otrzymał bardzo dobre recenzje z różnych ważnych muzycznych czasopism. W następnym roku powstał pełen zespół, który nagrał i wydał swój drugi album "The War that Plagues the Lands" oraz split-album z Kekal ("Of Chaos and Warfare") w 2002 roku. W 2004 zespół wszedł do studia na swoją trzecią odsłonę: "At the Dawn of War", ktory został wydany w 2005 roku wraz z dvd nagranym  live w Hedon, Zwolle (NL) zatytułowanym "Upon the Fields of Battle".W kolejnych latach zespół doświadczył pewnych zmian w składzie i powrócił w 2010 roku z najnowszym dziełem "A Forlorn Throne", który to album został nagrany w Szwecji w Studio Mega pod okim Johana Örnborga i zmiksowany / zmasterowany przez Jensa Bogrena na Fascination Street (obie znani z pracy z Opeth i Amon Amarth). W 2015 roku Slechtvalk nagrał swój piąty studyjny album z Lasse Lammert w LSD-Studio (Niemcy). Grali na najwważniejszych festiwalach gatunku  jak m.in OCCULTFEST etc.

Jean Guichen guitar
Jean Guichen guitar
26.09.2017

JEAN - CHARLES GUICHEN ( FR) - folk/rock

to ​ ​wybitny ​ ​bretoński ​ ​ ​ ​gitarzysta. ​ ​Jego ​​ogromne ​ ​instrumentalne ​ ​mistrzostwo ​ ​pozwalamu ​ ​na ​ ​łączenie ​ pięknych ​ ​melodii ​ ​i ​ ​chwytliwych ​ ​riffów ​ ​w ​ ​stylu, ​ ​który ​ ​nie ​ ​jest ​ ​łatwy ​ do zaszuflatowania. Koncertował​ ​ z​ ​ takimi​ ​ artystami​ ​ jak​ ​ ​ Alan ​ ​Stivell, ​ ​Red ​ ​Cardell, ​ ​Tayfa ​ ,​ ​ a​ ​ także​ ​ z​ ​ zespołem​ ​ ​ ArRe ​ ​aouank ​ ,​ ​ wspaniałym​ ​ zespołem​ ​ fest-noz​ ​ z​ ​ lat​ ​ 90.,​ ​ a​ ​ następnie​ ​ kwartetem​ ​ i​ ​ duetem…

26.09.2017

MARTYR ( NL) - hard heavy

 Afterr 25 years the clan is back home! During the five years that Martyr was alive and kicking (1982-1987), the band released two albums that are considered to be cult classics in the metal scene today. For The Universe (1985) and Darkness At Time's Edge (1986) are classic metal, a delight for those who love strong melodies, speedy riffs and a high level of technicality. In those years, Martyr appeared on compilation albums from Roadrunner and Metal Blade, was voted Holland's best new metal band in Aardschok magazine, toured with several international acts, and appeared on Sky Channel's Monsters Of Rock.

26.09.2017

SALEM ( UK) - hard rock

Hull's hard rock, NWOBHM "legends" SalemRocking in the 1980s and reformed the same band in 2009 - with albums Forgotten Dreams (2013), Dark Days (2016) and the new Attrition (2018) - rocking across UK, Europe and Dubai!

03.10.2017

Wiesław Iwasyszyn - beatbox ( PL)

Beatbox to umiejętność naśladowania za pomocą języka, krtani czy gardła dowolnych instrumentów muzycznych. Najlepsi potrafią zagrać w ten sposób niemal każdy utwór, odtwarzając jednocześnie np. gitary i perkusję.  Wiesław Spróbował swoich sił na warsztatach w brzeskim domu kultury, potem pojechał na podobne do Lublińca, gdzie spotkał Zapendowską. Następnie były już występy - w Jarocinie, m.in. jako suport TSA, i w telewizyjnym Jarmarku. - Prowadzili go trzej panowie: Szewczyk, Pijanowski, Zientarski i był tam taki konkurs, coś jak te dzisiejsze show, w którym zająłem pierwsze miejsce - mówi beatboxer.

08.10.2017

KRUK ( PL) hard rock

Kruk ma na swoim koncie wspólne występy z takimi gigantami rocka jak: Whitesnake, UFO, Thin Lizzy, Uriah Heep, Eric Burton, Artur Brown, Paul Rodgers, Alcatrazz, Saxon Oliver/Dowson. Jednak największym osiągnięciem w kwestii scenicznych wojaży zespołu są dwa wspólne koncerty u boku grupy Deep Purple, a także koncert przed Carlosem Santaną.

27.11.2017

HETMAN hard rock metal ( PL)

Hetman – polski zespół wykonujący muzykę z pogranicza hard rocka i heavy metalu[.Powstał w 1990 roku w Warszawie. Skład zespołu ulegał ciągłym zmianom na przestrzeni lat, jedynym stałym członkiem jest założyciel – gitarzysta i kompozytor Jarosław "Hetman" Hertmanowski.W kwietniu 1990 roku po nagraniu całości materiału (studio S-3 na J.P. Woronicza w Warszawie) na pierwszy studyjny album Do ciebie gnam, pochodzące z niego utwory „Do ciebie gnam”, „Tylko rock n' roll” i „Dylemat” dotarły na pierwsze miejsce listy przebojów radia "Solidarność". Jednocześnie utwór „Okręt widmo” trafił na II miejsce listy przebojów "Radia dla Ciebie".

23.10.2017

OSCILATE - jazz, blues (PL)

open
open
29.09.2017

Budujemy listę / in the contruction

In the construction and we also gather interesting offers, we invite you to contact us ! W budowie i zbieramy też interesujące oferty. Zapraszamy do współpracy !